Hello FIT!

populárně naučný úvod do studia

21. září od 10:00, FIT ČVUT

#hellofit2017

Nastupuješ prvním rokem do bakalářského studia na FIT ČVUT? Připravili jsme si pro tebe úvod do studia, který ti pomůže s přechodem ze střední na vejšku. Ale pozor, kapacita je omezena, tak se nezapomeň registrovat!

První semestr bývá kvůli změně prostředí pro mnoho studentů ten nejnáročnější – my ti poradíme, jak ho úspěšně zvládnout, a prozradíme ti taky, jak budou vypadat tvoje první dny na vysoké a co je všechno potřeba zařídit. Provedeme tě celým dejvickým kampusem, ukážeme budovy, které budeš během svého studia navštěvovat, navštívíme menzu a k tomu všemu ti dáme tipy na ty nejlepší hospody poblíž kampusu!

Přichystané budou i workshopy o Bashi a pro ty zkušenější budeme mít pokročilé programování. Prostě věci, které se ti v prvním semestru rozhodně hodí umět.

Po skončení programu na FITu se hromadně přesuneme na afterpárty na Strahov do grill centra za blokem 11. Nabídneme ti točené pivo, svařák nebo čaj, ale klidně si přines své pití a nějaké to jídlo. Účast na afterpárty není podmíněna bydlením na Strahově či jiné koleji ČVUT.

Další den budeš mít možnost prohlédnout si všechny aktivity, které na strahovských kolejích provozuje klub Silicon Hill. Dostaneš tak příležitost nakouknout do tajů strahovské sítě, bastlírny, posilovny, herny či audiovizuálního centra.

Program

 • Zahájení

  Milan Kurka
  10:00
  přednáškový sál 155
 • Studentská unie ČVUT

  Stanislav Jeřábek
  10:10
  přednáškový sál 155
 • Kluby Studentské unie ČVUT

  zástupci klubů Silicon Hill, BEST, IAESTE, FIT++
  10:25
  přednáškový sál 155
 • CESNET studentům

  Radovan Igliar
  11:00
  přednáškový sál 155
 • Spolupráce s průmyslem

  Pavel Kordík
  11:15
  přednáškový sál 155
 • Prohlídka Kampusu Dejvice, oběd

  11:40
  Kampus Dejvice
 • První dny v kůži vysokoškoláka

  Michal Hošna, Milan Kurka
  14:00
  přednáškový sál 155
 • Jak úspěšně projít (nejen) prvním semestrem

  Honza Bittner, Radek Ježek
  15:00
  přednáškový sál 155
 • Práce v IT není nuda

  Jana Moudrá, Vašek Strnad
  15:40
  přednáškový sál 155
 • Úvod do Linuxu

  Jakub Topič, Milan Kurka
  16:40
  přednáškový sál 155

  Workshop: Pokročilé triky v shellu

  Petr Hodač
  16:40
  učebna 349
 • Programování není guláš

  David Bernhauer
  17:30
  přednáškový sál 155
 • Konec programu na FITu

 • Workshop: Pokročilé programování

  David Bernhauer, Klára Schovánková
  18:15
  učebna 349

  Afterpárty

  dokud budeme chtít, nejsme přeci malé děti :-)
  Grillcentrum Strahov
Uvedený čas je pouze orientační.

Na koho se můžeš těšit

Jana Moudrá

přednášející

Jana je absolventkou magistra na FITu. Je vášnivou vývojářkou a zároveň Google Developer Expert na programovací jazyk Dart. Ráda přednáší na konferencích v Čechách i v zahraničí nebo nějaké sama organizuje. Je také spoluzakladatelkou firmy Juicymo, kde tvoří „šťavnaté” aplikace.

Václav Strnad

přednášející

Vašek byl studentem FITu hned od jeho založení a vystudoval tu bakaláře i magistra. Dnes pracuje jako CTO pro Operátora ICT, tedy správce nové pražské tramvajenky Lítačka.

Petr Hodač

workshop

Petr je cvičící na FITu, každý rok organizuje konferenci LinuxDays a InstallFest. Kromě toho také řídí Středisko UNIXových technologií a organizuje vimpivo.

David Bernhauer

přednášející, workshop

David není členem FIT++ ani ne­or­ga­ni­zuje Seznamovák. Přesto je IT pozitivní a rád se směje. Programuje již řadu let, zaměřuje se především na webové apli­kace a své zkušenosti předává stu­den­tům na cvičeních z první linie. Buď jako David. „Buď FIT!“

Klára Schovánková

workshop

Klára je na FITu aktivní v plné řadě činností, třeba organizuje Seznamovák a FIKS. Pokud má volný čas a zrovna neprogramuje, pravděpodobně ji najdete na skalách, po kterých ráda leze. Mezi její koníčky pak patří i hudba – aktivně hraje na kytaru a klavír.

Radovan Igliar

přednášející

Radovan je Chief Business Officier v CESNETu, zároveň má za sebou také bohatou stopu jako člen kolejního klubu Silicon Hill, kde spravoval servery a sítě, zastupoval také blok 6.

Pavel Kordík

přednášející

Pavel Kordík je vyučujícím na FITu, zkoumá automatizaci dataminingu, meta-learning a umělou inteligenci. Kromě toho má na starost Portál spolupráce s průmyslem (SSP), který nabízí zajímavou možnost praxe již během studia.

Honza Bittner

organizátor, přednášející

Honza je předseda klubu FIT++ a kromě toho píše články do fakultního časopisu Buď FIT a na ITnetwork.cz. Ve svém volném čase rád čte, hraje si s jazykem Dart, snaží se dělat open source a pravidelně běhá – zastává pravidlo „Buď FIT, žij FIT!”

Milan Kurka

organizátor, přednášející

Milan je členem FIT++, kde se stará o grafiku a propagaci. Mimo klub pracuje na fakultním časopise Buď FIT a nově také pomáhá organizovat Seznamovák či SHOW 2018. Ve svém volném čase se kromě IT věnuje grafice a designu.

Michal Hošna

organizátor, přednášející

Michal je členem FIT++. Rád dělá backendy, na kterých pracuje v manGoweb. Je to vidlák z vesnice, který si ve volném čase užívá chuť piva, rád posedí s kamarády u ohně a taky jezdí na kole.

Stanislav Jeřábek

přednášející

Zakládající předseda FIT++, nyní student a vyučující na FITu, člen Centrály SU. Mezi jeho nepříliš tradiční koníčky patří mariáš a sportovní střelba. Snaží se řídit heslem „Když jsi jediný, kdo může, tak musíš.”

Jakub Topič

přednášející

Kuba je členem FIT++. Je to geek, který se ve volném čase věnuje Linuxu a programování. Také je vášnivý fanda sci-fi a fantasy.

Radek Ježek

přednášející

Radek je členem FIT++. Baví ho programování, stolní tenis, bydlení na Strahově, tvorba grafiky a videí, ale ze všeho nejvíce studium na FITu! Zajímá se o nové technologie, chytré gadgety, AI, software a vše kolem toho.

Na akci se dále podílejí také Jaroslav Kříž, Kája Běhalová, Anička Vitmanová, Jirka Landsmann, Dan Balarin, Lucie Stará, Robert Selvek, Dominika Kralikova, Jirka Hanuš, Matěj Sháněl, Martin Hanuš a Martin Andrýsek.

FIT++

Hello FIT! pro tebe připravil klub FIT++.

Jsme studenti FITu, kteří mají rádi svoji fakultu a chtějí ji udělat ještě lepší. Dobrých lidí s dobrými nápady je vždy málo, tak jsme si vytvořili klub a společně organizujeme akce jako FIT párty, FIT LAN párty, Hello FIT!, šifrovačku sEGGfault a mnoho dalšího.